poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Warszaty "Wino i czekolada" w Manufakturze Czekolady + KONKURSFanem czekolady jest chyba każdy lub prawie każdy. Wino też zapewne znajdzie wielu fanów, ale dopiero połączenie jednego z drugim tworzy mieszankę wybuchową. Jeżeli zaczyna Wam teraz cieknąć ślinka, to zdecydowanie powinniście czytać dalej, bo i Wy macie szansę na takie  przyjemności :-)


Warsztaty "Czekolada i Wino" to nowy pomysł, który jest efektem współpracy Manufaktury Czekolady oraz Klubu Wino czyli sąsiadów z modnego łódzkiego podwórka przy Piotrkowskiej 217. Na co dzień oba miejsca oferują oddzielne degustacje i warsztaty winne i czekoladowe, ale dopiero teraz postanowiły połączyć to w jedną, bardzo przyjemną dla kubków smakowych całość, która lekko i przyjemnie uderza do głowy winnymi procentami. Miałam okazję uczestniczyć w takich warsztatach dzięki uprzejmości Manufaktury Czekolady, Klubu Wino oraz portalu Jemy w Łodzi, dzięki czemu mogę zdradzić jakie atrakcje wiążą się z takimi warsztatami.


Podczas warszatów Ola Duliba, menedżerka z Manufaktury Czekolady, zadbała o doskonały dobór czekolad, a Damian Marchlewicz, szef kuchni Klubu Wino, dobrał do tych małych, uzależniających kosteczek bardzo zacne, winne trunki. Efekt wyboru Oli i Damiana przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wszystkie połączenia smaków i aromatów są fascynujące i intrygujące. Oczywiście każdy miał swoje najbardziej ulubione typy, ale było kilka takich, które zapadły mi mocno w pamięć i jedno, które śni mi się po nocach do tej pory, a od warsztatów minęło już kilka dni. 


Pairing wina i czekolady to tylko jedna z atrakcji wieczoru. Drugą tak samo wciągającą przyjemnością są warsztaty czekoladowe. Po odrobinie ciekawie przedstawionej teorii można własnymi rękami temperować płynną czekoladę, formować tabliczki oraz dekorować je przeróżnymi dodatkami według własnych upodobań a do wyboru jest mnóstwo bakalii, przepyszny kandyzowany imbir, który w niewytłumaczalnie magiczny sposób ląduje nie na czekoladzie tylko od razu w buzi i przeróżne liofilizowane owoce z wiśnią, jabłkiem i czerwoną porzeczką włącznie.


A na deser po deserze serwują... pyszną czekoladę do picia. I jeśli myślisz, że po takiej dawce czekolady nie spojrzysz na czekoladę już nigdy więcej, to szczęśliwie jesteś w błędzie. Ktoś w końcu musi zjeść własnoręcznie wykonane czeko-tabliczki.


Jak warsztaty, to także dyplom. Każdy, kto stworzy swoją własną tabliczkę czekolady zostaje mianowany Młodszym Czekoladnikiem. Ja do tej pory się zastanawiam, co ucieszyło mnie bardziej, to że młodszym czy to, że czekoladnikiem ;-)
  

Zainteresowani warsztatami mogą obecnie skusić się albo na wersję winną albo na wersję czekoladową. Jeżeli jednak najbardziej urzekła Was wersja połączenia wina i czekolady w jednym to bądźcie czujni bo organizatorzy obiecali, że takich atrakcji będzie więcej. Śledźcie zatem fanpejdże obu lokali, bo na pewno coś się wkrótce szykuje.


Jeżeli jeszcze mało Wam czekolady w różnych odsłonach, to mam dla Was jeszcze konkurs, w którym można wygrać jedno podwójne zaproszenie na warsztaty czekoladowe w Manufakturze Czekolady w Łodzi (2 osoby dorosłe albo dwójka dzieci z dwójką opiekunów), ważne do końca 2018 roku. To ciekawy pomysł na randkę, przyjacielskie spotkanie albo zabawę z dzieciakami :-)


Powyższe zaproszenie otrzyma osoba, która:
1. polubi mój profil na Instagramie (skoraq_cooks) oraz 
2. w komentarzu pod postem na instagramie dotyczącym warsztatów czekoladowych, w najciekawszy, najśmieszniejszy lub najbardziej kreatywny sposób przekona mnie, że to właśnie jej należy się ta nagroda. 

Odpowiedzi publikujcie na IG do środy 15 sierpnia do 23:59. Zwycięzcę ogłoszę w piątek, 17 sierpnia w osobnym instagramowym wpisie. Czas start! :-) 
Powodzenia
 
PS. Regulamin konkursu znajdziecie na samym dole wpisu.

Regulamin konkursu 
1. Żeby wziąć udział w konkursie uczestnik/uczestniczka musi polubić profil skoraq_cooks na Instagramie oraz zostawić w komentarzu pod postem na Instagramie dotyczącym warsztatów czekoladowych, kreatywną, ciekawą i/lub śmieszną odpowiedź na pytanie: "Dlaczego to właśnie ja powinnam / powinienem wygrać zaproszenie na warsztaty czekoladowe?"
2. Konkurs trwa od 8 sierpnia 2018 do 15 sierpnia 2018 roku, do godziny 23:59
3. Każdy uczestnik konkursu ma prawo do opublikowanie tylko jednego komentarza z odpowiedzią. Jeżeli uczestnik konkursu opublikuje więcej niż jeden komentarz z odpowiedzią konkursową, jednoosobowe jury konkursu rozpatrzy tylko pierwszy.
4. W konkursie przewidziana jest jedna nagroda. Są nią dwa oddzielne zaproszenia na warsztaty czekoladowe w Manufakturze Czekolady zlokalizowanej przy Piotrkowskiej 217 w Łodzi. Każde z dwóch zaproszeń jest albo dla jednej osoby dorosłej albo dla dziecka wraz z opiekunem. Oba zaproszenia są ważne do 31 grudnia 2018 roku.
5. Zwycięzca zostanie wybrany przeze mnie, Joannę Skoraczyńską, czyli jednoosobowe jury. Reklamacje nie będą uwzględniane :-)
6. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony  17 sierpnia 2018 roku, we wpisie na Instagramie. 
7. Po opublikowaniu wyników skontaktuję się ze zwycięzcą w celu ustalenia adresu do wysyłki zaproszenia. W przypadku braku odpowiedzi do 22 sierpnia, do godz. 23:59, wybiorę kolejnego zwycięzcę.
8. Zaproszenie wysyłam tylko na terenie Polski
9. W celu ochrony danych osobowych, po zakończeniu konkursu wszelkie dane wrażliwe dotyczące zwycięzcy zostaną bezzwłocznie usunięte

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz