poniedziałek, 12 maja 2008

Przepyszny serek z owocami / Fruity yoghurt

Dzisiaj mam propozycję dla tych, którzy nie lubią sklepowych serków homogenizowanych i jogurtów z owocami. Dla mnie wszystkie takie produkty smakują sztucznie, a jedna truskawka czy malina na kocioł nie zaspokaja potrzeb moich wymagających kubków smakowych. Zdecydowanie preferuję coś smaczniejszego, zdrowszego i naturalniejszego. Dlatego już od wielu lat przygotowuję serek lub jogurt w wersji luksusowej z mnóstwem owoców. Latem używam świeżych i pachnących owoców a zimą mrożonych. Ten przepis ma być dla Was inspiracją, więc nie podam konkretnych ilości tylko zachęcę Was do eksperymentów. Ten superprosty serek owocowy jest świetną propozycją zarówno na śniadanie jak i na lekką przekąskę w ciągu dnia.


Składniki:
Twarożek, jogurt naturalny lub kefir
Owoce, świeże lub mrożone. Najlepsze to truskawki, maliny, jagody w różnych kombinacjach i ilościach
Cukier, miód lub fruktoza

Płatki migdałów do dekoracji

1. Zmiksuj owoce z serkiem lub jogurtem i posłodź do smaku. Na każdym etapie próbuj tak, aby osiągnąć wymarzony smak, słodycz i konsystencję.
2. Udekoruj płatkami migdałówEnglish version:

simple and natural fruity yoghurt

Today I have something for those of you who are not big fans of store-bought yoghurts with fruits. For me all those fruity yoghurts taste no good. And I can hardly find any natural looking and tasting fruit in there. Especially since I have very demanding taste buds. I definitely prefer someting healthier, more tasty and natural. That is why I am preparing my luxurious version of yoghurt with loads of fruits. During summer I use fresh strawberries, raspberries or blueberries and during Sumer I use defrosted ones. This recipe and many on this blog is meant to be an inspiration so I do not give the exact amounts and I invite you to experiment.

Ingredients:
Plain yoghurt
Fruits fresh or defrosted. The best are strawberries, rasperries or blueberries but feel free to experiment with other fruits.
Sugar, honey or fructose
Almond flakes for decoration 

1. Blend cheese or yoghurt with fruits and sweeten according to your taste.
2. Decorate with almond flakes.

1 komentarz: